Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z automatyczną skrzynią biegów
Autor Wiadomość
Wojtex 

Samochód: Daihatsu cuore
Dołączył: 30 Sty 2017
Posty: 64
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-04-27, 16:34   Problem z automatyczną skrzynią biegów

Mam problem ze skrzynią biegów, jest to skrzynia z siriona 1.3 z 2002 roku z tiprtoniciem.
Zaczęło się od zbijania biegów na dziurach z 4 na 1 bieg, po chwili jednak wszystko wracało do normy.
Zaczął mi także wariować prędkościomierz, przez ułamek sekundy co jakiś czas prędkościomierz skakał np o 60/80/100 km/h. Kolejna przygoda ze skrzynią była po tym jak zostawiłem samochód na wzniesieniu przez dłuższy czas. Po odpaleniu mrugała cały czas lampka przy D4. Biegi wchodziły ale twardo i niepłynne, najgorzej z wstecznym. Samochód jechał, ale nie zmieniał biegów, mam wrażenie że cały czas miał 3 bieg. Po dojechaniu do stacji benzynowej zgasiłem auto i po ponownym odpaleniu wszystko było w porządku. Dwa dni temu jadąc po mieście nagle zaczął mi wariować prędkościomierz po czym skrzynia znów przeszła w ten jakby awaryjny tryb i tak została. Jeszcze nie byłem u żadnego mechanika, wiem że serwis automata jest drogi stąd teraz moja prośba do użytkowników forum, co mogło się stać?
 
 
EVgarage 

Samochód: Sirion M1, Cuore L7
Dołączył: 04 Mar 2017
Posty: 282
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-04-27, 21:42   

Nie miałem kontaktu z tą skrzynią ale wiem, że licznik wskazuje wg sygnału z ABS. (Nie wiem, czy to coś pomoże)
_________________
Blog EV: https://www.facebook.com/evgaragepl/
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1934
Skąd: Białystok
Wysłany: 2018-04-27, 22:49   

To może być problem wtórny z powodu uszkodzenia czujnika ABS. Sterownik skrzyni wariuje bo myśli, że jest nagle inna prędkość. Nie wiem który czujnik odpowiada za wskazania prędkości ale podejrzewam, że ten sam co w Toyotach. Któryś przedni. Czujnik może być sprawny a tylko styki nie kontaktują.
Odrębną sprawą jest problem po postoju na pochyłości. Skoro jednak wystąpił tylko raz to sprawdziłbym poziom oleju i na razie nic więcej nie robił.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 8