Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Maglownica, przekładnia kierownicza - likwidacja stuków.
Autor Wiadomość
rez.edy 

Samochód: Terios J2
Dołączył: 04 Maj 2018
Posty: 107
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2018-05-16, 19:35   Maglownica, przekładnia kierownicza - likwidacja stuków.

Opiszę swoja przygodę z "regeneracją" maglownicy w Sirionie M3 z 2006r.
Zaczęło stukać coraz mocniej i inaczej niż przy zwyczajowych łącznikach stabilizatora (które umiem już wymienić nawet z zamkniętymi oczami, taki urok dziurawej drogi dojazdowej). Zajrzałem w internety i werdykt - maglownica i tylko regeneracja (500 zł) plus wymont i zamont (też jakieś 200-250).
Odstawiłem do mechanika i czekam na info kiedy wymontują żeby zawieźć do regeneracji.
Dzwoni ale mówi, że jak wyjął to najpierw wsadził w imadło i sprawdził organoleptycznie. Faktycznie czuć jakiś luz gdy szarpał ale się przyjrzał dokładniej i znalazł miejsce gdzie można złapać i ciut dokręcić. Dokręcił (obrót klucza dosłownie o kilka milimetrów) i tego luzu już nie wyczuwa. Radzi żeby zaryzykować, założyć bez regeneracji i zobaczyć czy faktycznie pomogło.
Zaryzykowałem.... i pomogło idealnie. :mrgreen:
Minęło już z 5-6 lat i stukanie nie wróciło.
Zaoszczędziłem wtedy 500, mam nadzieję, że to info też kolejnym Sirionowcom pomoże.
Niestety nie wiem dokładnie w którym miejscu dokręcał bo mnie przy tym nie było ale (jak mówił) jest to możliwe tylko w jednym miejscu - jest tam jakiś cienki pierścień na który da się klucz założyć. Tyle pamiętam.
Pozdrawiam.
_________________
jest:
Dai Terios J2, 1.5 4WD A/T
Toy Hiace RCH19, 2.7 4WD M/T
był:
Dai Sirion M3 4WD A/T i wiele innych.
 
 
nielot 

Samochód: Sirion 1,3
Wiek: 57
Dołączył: 27 Lut 2018
Posty: 36
Skąd: Białystok
Wysłany: 2018-05-21, 13:28   

Tu jest wszystko o przekładni kierowniczej Siriona i jej stuków . Nie ma potrzeby znajomości języka, są obrazki :-) http://www.passo.su/forum...voy-reyke-t1200
 
 
mersiant 

Samochód: sirion 1.3 2009
Wiek: 28
Dołączył: 19 Paź 2018
Posty: 24
Skąd: wrocław
Wysłany: 2018-10-19, 18:29   

nielot napisał/a:
Tu jest wszystko o przekładni kierowniczej Siriona i jej stuków . Nie ma potrzeby znajomości języka, są obrazki :-) http://www.passo.su/forum...voy-reyke-t1200

można prosić o jakieś tłumaczenie/obrazki bo w linku niedostępne, ewentualnie o wytłumaczenie o co konkretnie chodzi, bo u mnie delikatnie zaczyna już stukać
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 10