Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zamiana przekładni kierowniczej ze wspomaganiem L251
Autor Wiadomość
wojtas1982

Samochód: cuore
Dołączył: 06 Gru 2018
Posty: 10
Skąd: poznań
Wysłany: 2018-12-06, 23:07   zamiana przekładni kierowniczej ze wspomaganiem L251

witam wszystkich.
mam kurkę L251 bez wspomagania kierownicy, ostatnio znalazłem kompletną przekładnię ze wspomaganiem, w sumie to juz ja zamówiłem.
Czy jak zamienię, to wspomaganie będzie działać?
Kolumna jest chyba kompletna, tzn, od kierownicy do podłogi, dwa wałki, silnik, jakiś sterownik.
Te części wystarczą, czy maglownica jest taka sama?
pzdr
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1934
Skąd: Białystok
Wysłany: 2018-12-07, 08:28   

Nie wiem czy maglownica jest taka sama ale kolega Soiret mógłby to sprawdzić po VIN.
Obawiam się bardziej o instalację elektryczną. Rozbierałem w tym roku takie autko na części i jest tam sporo kabelków do tego układu. Też mam na zbyciu całą kolumnę ze sterownikiem. Myślę jednak, że w wersji bez wspomagania wiązka może być inna?
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2018-12-07, 17:20   Re: zamiana przekładni kierowniczej ze wspomaganiem L251

wojtas1982 napisał/a:
witam wszystkich.
mam kurkę L251 bez wspomagania kierownicy, ostatnio znalazłem kompletną przekładnię ze wspomaganiem, w sumie to juz ja zamówiłem.
Czy jak zamienię, to wspomaganie będzie działać?
Kolumna jest chyba kompletna, tzn, od kierownicy do podłogi, dwa wałki, silnik, jakiś sterownik.
Te części wystarczą, czy maglownica jest taka sama?
pzdr


Witaj tak się składa ,że moja żonka użytkuje takie auto bez wspomagania tegoż modelu L251 i sam sprawdzałem tą kwestię i wiązka elektryczna do podpięcia tej przekładni jest w aucie tuż przy kierownicy tylko trzeba panel przedni cały zdjąć .Choć nie zdecydowałem się na podmiankę jej ,bo nie byłem pewny czy ustawienia komputera sterującego są także przystosowane do takiej przekładni. Natomiast mogę się wypowiedzieć co do przeróbki np. braku elektrycznych lusterek i szyb elektrycznych ,bo takowe chciałem zamienić - nie da się ,bo nie ma wiązek wyprowadzonych do tych elementów a dołożenie ich wiąże się z całkowitą wymianą całych modułów kabli w całym aucie na takie które mają wiązki do podłączenia elektrycznych luster i szyb.Wiązki są tam tak połączone ,że jeden moduł wspiera drugi i odwrotnie a wszystko idzie pod konsolą.
 
 
wojtas1982

Samochód: cuore
Dołączył: 06 Gru 2018
Posty: 10
Skąd: poznań
Wysłany: 2018-12-07, 22:41   

Dziękuję za cenne podpowiedzi. Mam wspomaganie, widać, że potrzebuje 6 wtyczek, bo tyle jest gniazd, jeżeli sa to świetnie. na pewno spróbuje podmienić.
Sprawa wygląda na prostą, mam nadzieję, że się uda.
Ale jeszcze jedno, bo prócz przekładni będę tez musiał przełożyć stacyjkę. Czy mam blokować kierownicę, czy nie?
 
 
wojtas1982

Samochód: cuore
Dołączył: 06 Gru 2018
Posty: 10
Skąd: poznań
Wysłany: 2018-12-08, 18:35   

pytanie do Soiret
Te wiązki są za zegarami?? gdzie dokładniej? jaki panel ściągnąć?
ściągnąłem kierownice i ich nie widzę, dopóki ich nie zlokalizuje nie rozbieram dalej.
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1934
Skąd: Białystok
Wysłany: 2018-12-09, 10:39   

Pod kierownicą i nad pedałami. Za konsolą.
Możesz zobaczyć w serwisówce. Są linki w odpowiednim dziale. ;)
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2018-12-09, 11:27   

wojtas1982 napisał/a:
pytanie do Soiret
Te wiązki są za zegarami?? gdzie dokładniej? jaki panel ściągnąć?
ściągnąłem kierownice i ich nie widzę, dopóki ich nie zlokalizuje nie rozbieram dalej.


Wiązka do podłączenia jest owinięta jeszcze w koszulkę czarną plastikową i przymocowana taśmą przylepną do innych wiązek by nie latała w powietrzu.Wiązka to jest zakończona w kolorze białym kostką zatrzaskiem ok 2 cm gruba i szeroka do wpięcia do kolumny kierowniczej z wspomaganiem .Kabel jak sobie przypominam w tej koszulce był dość gruby.Tą wiązkę można podejrzeć czy jest w Twoim aucie od strony lewej kierowcy tam gdzie masz przełączniki sterujące na sterowanie lusterkami i gdzie jest ta dioda mrugająca czerwona tylko to trzeba wyciągnąć jest to sterowanie wciskane i nie ma możliwości tego uszkodzić przy umiejętnym wyciągnięciu tego panelu sterowania.
 
 
wojtas1982

Samochód: cuore
Dołączył: 06 Gru 2018
Posty: 10
Skąd: poznań
Wysłany: 2018-12-09, 17:09   

SUKCES
kolumna zamieniona, po włączeniu zapłonu zapala sie na chwilę kontrolka EPS i wszystko działa.
Jestem mega zadowolony. Przyjemna robótka, trzeba zdjąć tylko plastikową osłonę kolumny i jest dostęp do wszystkiego, a i wymienić trzeba całość kolumny do samej podłogi.
koszt przyjemności 110zł
dziękuję za wsparcie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10