Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zakup siriona
Autor Wiadomość
Krzysiek. 


Samochód: bylo min.Colt.Celica.Prelude,Yrv,CivicJest Materia
Dołączył: 01 Lut 2017
Posty: 433
Skąd: Zamosc,okolice
Wysłany: 2018-11-30, 09:13   

Niestety,nie bylem w okolicach Belzca,zeby tego Siriona obejrzec.Co do Fiata,Joki ma racje,czesci ogolno dostepne,tanie tylko ze bedziesz ich potrzebowal dosc często.A moze zamiast Siriona poszukac Yrv,wyzsze nadwozie,wiecej miejsca.I ciekawy wygląd.Np.https://www.olx.pl/oferta/daihatsu-yrv-1-3-16v-benzyna-sprowadzony-zarejestrowany-CID5-IDvpclF.html#82fae2b52a Nieco ponad 100 km od Bychawy.....ja po swojego jezdzilem dalej... ;-)
 
 
rez.edy 

Samochód: Terios J2
Dołączył: 04 Maj 2018
Posty: 107
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2018-11-30, 10:08   

Dobrze Joki mówi. Jeżeli żonie podoba się Fiat Idea to taki jej dokładnie kup. Inaczej nie będzie zadowolona i może brzęczeć za uchem gdy cokolwiek będzie nie tak z autem które Ty dla niej wymyśliłeś. Na dłuższa metę spokój w domu jest zawsze ważniejszy. Argumenty techniczne się nie liczą. :-)
_________________
jest:
Dai Terios J2, 1.5 4WD A/T
Toy Hiace RCH19, 2.7 4WD M/T
był:
Dai Sirion M3 4WD A/T i wiele innych.
 
 
Krzysiek. 


Samochód: bylo min.Colt.Celica.Prelude,Yrv,CivicJest Materia
Dołączył: 01 Lut 2017
Posty: 433
Skąd: Zamosc,okolice
Wysłany: 2018-11-30, 10:16   

rez.edy napisał/a:
Dobrze Joki mówi. Jeżeli żonie podoba się Fiat Idea to taki jej dokładnie kup. Inaczej nie będzie zadowolona i może brzęczeć za uchem gdy cokolwiek będzie nie tak z autem które Ty dla niej wymyśliłeś. Na dłuższa metę spokój w domu jest zawsze ważniejszy. Argumenty techniczne się nie liczą. :-)
Tu kolega ma racje,swiety spokoj wazniejszy,z drugiej strony to mąż bedzie musial walczyc z roznymi awariami,jak pisal Joki,to klamka sie urwie,to alternator,wspomaganie....Zona ma miec auto gotowe do jazdy.Moze nie jestem obiektywny,jestem fanem aut japonskich,najlepiej takze wyprodukowanych w japonii.Dlatego moze doradzam Daihatsu.
 
 
brbr12 
michał

Samochód: sirion 1.3
Dołączył: 23 Lis 2018
Posty: 39
Skąd: lublin
Wysłany: 2018-11-30, 11:15   

Panowie prawdę mówicie. żona raczej wolała będzie auto mniej zawodne, bo to główny priorytet...Obejrzę w okolicy Rzeszowa fiacika, ale jednak raczej sirion, bo w nim też się wygodnie żonie siedzi.
Odnośnie YRV to myślałem, że w środku jest mniej miejsca niż w sirionie i że jednak jest niższy. a tu okazuje sie, że trzeba by było się przymierzyć.
Dziekuję wszystkim za porady. Dam znać jak sie sytuacja rozwinie.
 
 
brbr12 
michał

Samochód: sirion 1.3
Dołączył: 23 Lis 2018
Posty: 39
Skąd: lublin
Wysłany: 2018-11-30, 16:24   

czy jest znacząca różnica w mocy porównując silnik 1.0 i 1.3? pytam, bo w Rzeszowie są dwa i jeden jest 1.3 a drugi 1.0. będę oczywiście oglądał oba i się zastanawiam, czy 1.0 wystarczy mojej żonce na spokojną ale dynamiczną jazdę po mieście i czasem we czwórkę na zakupy??
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1934
Skąd: Białystok
Wysłany: 2018-11-30, 18:23   

Moim zdaniem wystarczy. Tylko na trasie się męczy. Na mieście daje radę.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
brbr12 
michał

Samochód: sirion 1.3
Dołączył: 23 Lis 2018
Posty: 39
Skąd: lublin
Wysłany: 2018-11-30, 21:10   

co Panowie sądzicie?
https://www.olx.pl/oferta...tml#6710177c2b, 100 km od Rzeszowa i myślę czy jest sens jechać. niby wszystko na ładzie, trzeba tylko zrobić konserwacje od spodu bo już zaczyna być rudy, ale nie ma dziur.
 
 
rez.edy 

Samochód: Terios J2
Dołączył: 04 Maj 2018
Posty: 107
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2018-11-30, 21:55   

Ja tam głosuję za silnikiem 1.3. :-D Auto ładne i z jedynie słusznym napędem na 4 łapy więc mnie się już podoba.
A co mu jest w prawe tylne drzwi? Wgniota jakaś? Taki ma cień przy złączeniu z przednimi.
_________________
jest:
Dai Terios J2, 1.5 4WD A/T
Toy Hiace RCH19, 2.7 4WD M/T
był:
Dai Sirion M3 4WD A/T i wiele innych.
 
 
brbr12 
michał

Samochód: sirion 1.3
Dołączył: 23 Lis 2018
Posty: 39
Skąd: lublin
Wysłany: 2018-11-30, 22:03   

a jak się sprawują napędy i czy w razie awarii duże są koszty naprawy? bo szczerze nie będzie używany do jazdy po górach, raczej żonka tylko do pracy, ale cena przyznam że dość atrakcyjna plus opłaty. tylko nie mogę w internecie znaleźć opinii o tym jak się sprawuje 4x4 w tym aucie.
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2018-11-30, 23:32   

Napędy są ok ale kwestia czy kiedykolwiek był wymieniany olej w mostach przód i tył to dodatkowe koszty w utrzymaniu takiego auta.Sprzedający nie wspominają o tym ,bo pewnie myślą ,że taki napęd jest bezobsługowy - niestety nie .Jeśli był fachowo i na czas zalewany olejem to nie będzie żadnych awarii.
 
 
rez.edy 

Samochód: Terios J2
Dołączył: 04 Maj 2018
Posty: 107
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2018-12-01, 00:31   

U mnie bez awarii ale też i wymieniałem co trzeba regularnie.
Napęd 4x4 który się sam włącza, działa nawet nie wiesz kiedy i ratuje tyłek wielokrotnie. Choć czasem można odczuć. Kiedyś wjeżdżałem moją dostawczą Hiace na ekspresówkę ciut za szybko po deszczu i z pusta paką no i zaczęło mi wynosić tył z pasa dla włączających, prosto pod tira. I w tym momencie poczuł uślizg i dołączyła się przednia oś... jakby mnie ktoś za przód złapał i podciągnął nazad na pas dla włączających.
Minus- spalanie będzie wyższe no i koszty serwisu od czasu do czasu też.
_________________
jest:
Dai Terios J2, 1.5 4WD A/T
Toy Hiace RCH19, 2.7 4WD M/T
był:
Dai Sirion M3 4WD A/T i wiele innych.
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1934
Skąd: Białystok
Wysłany: 2018-12-01, 08:56   

brbr12 napisał/a:
co Panowie sądzicie?

Wygląda dobrze tylko miej świadomość, że patrząc na kierownicę, do przebiegu należy dodać mniej więcej 100tys. km. Tak poza tym to niewiele na tych zdjęciach widać. Żadnych detali
No i jeśli 4x4 nie jest niezbędne to nie bardzo wiem po co godzić się na większe spalanie?
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
brbr12 
michał

Samochód: sirion 1.3
Dołączył: 23 Lis 2018
Posty: 39
Skąd: lublin
Wysłany: 2018-12-01, 17:02   

ten niebieski okazało się jak dojechałem na miejsce, że mimo chęci nie odpala,( pracownik mądry człowiek stwierdził, że niemieckie paliwo na pewno zamarzło przy -13 stopniach) uśmiałem się., drugi z silnikiem 1.0 ma wodę w bagażniku i trochę za bardzo rudy pod spodem. Tego 4x4 to nie jechałem oglądać, bo nie potrzebuje auta z takim napędem.
Szukam dalej.... :-(
 
 
Krzysiek. 


Samochód: bylo min.Colt.Celica.Prelude,Yrv,CivicJest Materia
Dołączył: 01 Lut 2017
Posty: 433
Skąd: Zamosc,okolice
Wysłany: 2018-12-01, 17:46   

Jakis Sirion jest w Krasniku,Krasnymstawie i ten w Belzcu,facet chyba zszedl z ceny,albo ma wade albo zalezy mu na szybkiej sprzedazy,potrzebuje na cos kasy.
 
 
brbr12 
michał

Samochód: sirion 1.3
Dołączył: 23 Lis 2018
Posty: 39
Skąd: lublin
Wysłany: 2018-12-04, 12:28   

dlaczego niektóre siriony z 2006 nie posiadają obrotomierza? tak zmienił producent, czy właściciele musieli zmienić deskę?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 9