Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zderzaki w sirionie m3
Autor Wiadomość
forest997

Dołączył: 17 Lis 2018
Posty: 21
Skąd: ełk
  Wysłany: 2018-12-10, 17:25   Zderzaki w sirionie m3

Witam mam pytanie, czy trudno samemu wymienić zderzaki, dużo przy tym roboty jest? Czy można to zrobić nie dysponując podnośnikiem ani kanałem. Czy lepiej to zlecić fachowcy, przy czym mój zaśpiewał 200 zł za przód i tył
 
 
rez.edy 

Samochód: Terios J2
Dołączył: 04 Maj 2018
Posty: 107
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2018-12-10, 21:49   

Wymienisz bez problemu. Klucz nasadowy 10 i 13, śrubokręt i pojęcie jak się rozpina spinki plastikowe tak by je znowu użyć (bo w jednych można podważyć grzybek a w innych trzeba wbić do środka trzpień by je wyjąć). Acha i popsikaj sobie dzień wcześniej jakimś WD śruby, zwłaszcza te które widać od spodu - no chyba, że lubisz rozwiercać śruby z urwaną główką. :-D
Nie pamiętam czy trzeba odkręcić lampy żeby się dostać do wszystkich punktów ale możliwe że tak. To też nie jest skomplikowane.
Uważaj na połączenie zderzak przedni - błotniki bo tam są takie małe szczeliny w zderzaku, które wchodzą w wypustki błotnika - łatwo je odłamać jak się za szybko ciągnie w bok bez odsunięcia. Jak się wyłamią to już tak idealnie nie dolega no chyba że się je jakoś poklei.
Myślę, że w 2 godziny się uwiniesz jak na 1 raz
_________________
jest:
Dai Terios J2, 1.5 4WD A/T
Toy Hiace RCH19, 2.7 4WD M/T
był:
Dai Sirion M3 4WD A/T i wiele innych.
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2018-12-11, 20:48   Re: Zderzaki w sirionie m3

forest997 napisał/a:
Witam mam pytanie, czy trudno samemu wymienić zderzaki, dużo przy tym roboty jest? Czy można to zrobić nie dysponując podnośnikiem ani kanałem. Czy lepiej to zlecić fachowcy, przy czym mój zaśpiewał 200 zł za przód i tył



Nie za bardzo bym się zgodził ,że bez kanału się to łatwo robi a i druga osoba też zawsze się przydaję do choćby coś przytrzymania tego zderzaka z strony jeszcze nie odkręconej asekuracji by się nie odkształcił .Jak masz taką sytuację do tej roboty oraz by z jednej strony po odkręceniu tego zderzaka nie połamały się te zatrzaski w ślizgu które są łatwe do uszkodzenia i generalnie po uszkodzeniu ich zderzak nie będzie już tak dokładnie spasowany jak był przed demontażem. Wtedy trzeba próbować by był tak samo spasowany jak przed demontażem i skręcić w inny sposób a najlepiej zakupić nowe ślizgi ,bo wtedy efekt jest najlepszy.[/quote]
 
 
rez.edy 

Samochód: Terios J2
Dołączył: 04 Maj 2018
Posty: 107
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2018-12-11, 22:04   

Nie mówię że łatwo bo się trzeba kłaść pod auto zamiast sobie elegancko stać w kanale. Tak czy siak u mnie się jakoś dało zdjąć i założyć.
_________________
jest:
Dai Terios J2, 1.5 4WD A/T
Toy Hiace RCH19, 2.7 4WD M/T
był:
Dai Sirion M3 4WD A/T i wiele innych.
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1934
Skąd: Białystok
Wysłany: 2018-12-12, 00:00   

Zdejmowałemi zakładałem bez kanału. Najwyżej można kolana pobrudzić. Chwila moment. Za drugim razem max 10 minut.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2018-12-12, 21:54   

Wszystko zależy od stopnia zaawansowania w takich naprawach i o nich jakiejś wiedzy i to także wpływa na szybkość wykonania danej roboty.
 
 
forest997

Dołączył: 17 Lis 2018
Posty: 21
Skąd: ełk
Wysłany: 2018-12-18, 12:45   

Dzięki za info - dobre rady zawsze w cenie :) Poradziłem sobie bez kanału i osoby trzeciej 3 h - fajnie było :-D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 10