Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup Siriona
Autor Wiadomość
Cummulus 

Samochód: Lexus IS200
Dołączył: 17 Lut 2019
Posty: 10
Skąd: Bystra, śląskie
Wysłany: 2019-02-17, 15:27   Zakup Siriona

Witam.
Poszukuję niedrogiego, ekonomicznego samochodu z napędem na cztery koła. Potrzebuje przemierzać nim krótkie odcinki ok. 5km w jedną stronę 2 razy dziennie plus jakieś konieczne wypady, w sumie robię około 1000km miesięcznie. Założenia są takie, gdyż obecnie stawiam dom i każdy pieniądz jest ważny, a dom będzie stał na wzniesieniu, które zimą dla napędu na jedną oś bywa nie do pokonania (nie chce co chwila zakładać łańcuchów), próbowałem i przednim i tylnym napędem (przód wjeżdża wyżej, nawet jak w tylnym dociążę bagażnik). Nie chcę SUVa, ani terenówki wystarczy coś małego z dołączonym napędem.
Wybór obecnie jest między Sirionem, Ignisem, Panda 4x4, Justy. Cenowo najlepiej wygląda Sirion, nawet podoba mi się bardziej niż pozostałe. Na forum wyczytałem, że jest całkiem poprawny jeśli chodzi o awaryjność, a po sprzedaży Lexusa i zakupie Dai zostałoby mi jakieś 10tys oszczędności, które myślę że w trakcie eksploatacji Siriona powinny wzrosnąć ( szkoda Lexa, liczę że kiedyś będę mógł wrócić do marki). Samochód byłby jako drugi w rodzinie, typowo zajechać do pracy. W razie potrzeby mamy drugi samochód, na wyjazdy rodzinne. Co sądzicie o moim wyborze? Wiem że tanio i dobrze kłóci się że sobą, ale sytuacja zmusza mnie do szukania oszczędności, a Lexus zimą w takim trybie pali około 12-13l/100km i miesięcznie 70litrowy bak to za mało. W okolicy znalazłem takiego potworka https://www.otomoto.pl/of...html#cbf18ec8fb
Warty oglądania? 50km mam do dojechania. Na co zwrócić uwagę, o co ewentualnie zapytać?
 
 
rez.edy 

Samochód: Terios J2
Dołączył: 04 Maj 2018
Posty: 107
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2019-02-17, 22:43   

Miałem Siriona 2 (z 2006r) z napędem 4WD. Kupiony właśnie po to by w zimie wjeżdżał na górki w których mieszkam. Spisał się świetnie więc polecam z czystym sumieniem.
Spalanie miałem w mieście od około 8 (lato) do max 10 litrów (zima). Na trasie schodził do 5,5. Tyle że mój był jeszcze automat. Na śnieg czy lód rewelacja - rusza od najniższych obrotów, przy delikatnej nodze zawsze ruszysz.
Co do usterkowości to nie mam doświadczeń bo ty się za Sirionem pierwszej generacji widzę rozglądasz.
Ja swoim przez 9 lat bez stresów i durnych niespodzianek śmigałem.
_________________
jest:
Dai Terios J2, 1.5 4WD A/T
Toy Hiace RCH19, 2.7 4WD M/T
był:
Dai Sirion M3 4WD A/T i wiele innych.
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1934
Skąd: Białystok
Wysłany: 2019-02-17, 22:50   

Jedyna uwaga to, że te poprawki lakiernicze z ogłoszenia to najprawdopodobniej dziury?
Poza tym to świetne, niezawodne autko.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
Cummulus 

Samochód: Lexus IS200
Dołączył: 17 Lut 2019
Posty: 10
Skąd: Bystra, śląskie
Wysłany: 2019-02-18, 08:03   

Tamto ogłoszenie niestety już zniknęło, a telefonu nie zapisałem. https://m.olx.pl/oferta/daihatsu-sirion-1-0-4x4-lpg-klima-CID5-IDyug6P.html#position=1&page=1 - takie znalazłem w okolicy. Będę się umawiać na oglądanie. Chyba fajnie że po remoncie silnika.? Na co zwrócić uwagę?
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1934
Skąd: Białystok
Wysłany: 2019-02-18, 08:57   

Niewiele tu widać. Przedlift czyli trochę stary egzemplarz ale jeśli sprawny i nie odrzuca Cię wnętrze to czemu nie?
Poszukaj też YRV. To technicznie to samo a znacznie bardziej praktyczne. I wygląda lepiej.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
pawka 

Samochód: było:skoda100, peugeot104 jest applause ''93
Wiek: 55
Dołączył: 25 Lut 2017
Posty: 108
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-02-18, 18:42   

https://www.otomoto.pl/of...-ID6BHZIl.html? a tu masz yrva o jakim Joki prawi..
_________________
Paweł
 
 
Cummulus 

Samochód: Lexus IS200
Dołączył: 17 Lut 2019
Posty: 10
Skąd: Bystra, śląskie
Wysłany: 2019-02-18, 20:05   

Już zdążyłem go znaleźć i nie mam nic przeciwko temu modelowi, niestety drugi koniec Polski. Do tego 250k przebiegu to już chyba drugi remont? Czy ten silnik daję rady tyle bez remontu ( o 1.0 z Siriona wyczytałem że już jakieś 160k zazwyczaj wystarczy aby konieczny był remont)?
 
 
rez.edy 

Samochód: Terios J2
Dołączył: 04 Maj 2018
Posty: 107
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2019-02-18, 20:59   

Jak na tym lpg już długo jeździł to mógł faktycznie postradać gniazda zaworowe z zaworami do kompletu, więc remont był potrzebny. Ale co obejmował to się dowiesz.
Umów się tak żeby koniecznie auto czekało z zimnym silnikiem. Zapal na zimno i posłuchaj czy coś nie napiernicza, bo na zimno najlepiej słychać dziwne dźwięki.
Poszukaj rudej bo się pewnie gdzieś czai ( w 20 letnim japońcu gdzieś musi być grunt byle nie było jej dużo i na wylot).
Nie znam tego modelu więc już się nie wysilam - rozsądnie będzie podjechać na stację przeglądów i dać 50 zł za posprawdzanie na kanale czy coś nie jest do wymiany. To taki plan minimum.
_________________
jest:
Dai Terios J2, 1.5 4WD A/T
Toy Hiace RCH19, 2.7 4WD M/T
był:
Dai Sirion M3 4WD A/T i wiele innych.
 
 
Cummulus 

Samochód: Lexus IS200
Dołączył: 17 Lut 2019
Posty: 10
Skąd: Bystra, śląskie
Wysłany: 2019-02-18, 21:31   

Chyba źle się wyraziłem. To że Sirion z LPG jest po remoncie to wiem, napisane w ogłoszeniu jest i dobrze, że już wyremontowany, bo j.w. napisałem wyczytałem gdzieś że już po 160tys km nadają się do niego.
Natomiast odnośnie tego yrwa z linku powyżej zastanawiam sie w jakiej kondycji jest silnik skoro ma już 250 tys k nalatane, czy te 1.3 takie żywotne są w porównaniu do 1.0? Ale to tylko ciekawość, bo Elbląg to drugi koniec Polski jak dla mnie i gra niewarta świeczki.
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1934
Skąd: Białystok
Wysłany: 2019-02-18, 22:13   

pawka napisał/a:
Czy ten silnik daję rady tyle bez remontu

1.3 to solidna konstrukcja. Problem w tym, że moim zdaniem te wszystkie auta zaraz nie przejdą badań technicznych ze względu na skorodowane podłużnice i progi. To Twoje główne zmartwienie jeśli naprawdę chcesz iść w tę stronę?
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
Cummulus 

Samochód: Lexus IS200
Dołączył: 17 Lut 2019
Posty: 10
Skąd: Bystra, śląskie
Wysłany: 2019-02-19, 09:08   

Dlatego mam zamiar przed kupnem zajechać na SKP żeby takie rzeczy wyłapali. Jak dla mnie samochód może być wyszpachlowany, byle takie roboty nie dotyczyły elementów konstrukcyjnych. Nie liczę na to że 20 letni samochód za 5 tys zł będzie w pięknej oryginalnej budzie bez zarysowań. Ważne żeby konstrukcja była bezpieczna, a mechanika nie kryła wad które podwoją koszty zakupu.
 
 
Cummulus 

Samochód: Lexus IS200
Dołączył: 17 Lut 2019
Posty: 10
Skąd: Bystra, śląskie
Wysłany: 2019-02-19, 18:12   

No i obejrzałem tego Siriona 1.0. z zewnątrz i wewnątrz bardzo przyzwoicie jak na tę pieniądze. Silnik pracuje równo (nie miałem niestety możliwości sprawdzenia na zimnym, bo umówiliśmy się po drodze- właściciel wracał nim z pracy), brzmienie wręcz sportowe, nie wiem czy taki wydech, czy dziury w nim. Silnik zapocony, ponoć nie pasowała zakupiona uszczelka pod klawiaturą, wymienione pierścienie i uszczelka pod głowicą, nowe tarcze, klocki, zregenerowane zaciski hamulcowe, rozrząd wymieniony w zeszłym roku. Niestety podwozie wygląda najgorzej, korozja szczególnie w bagażniku ( miejscami można przebić palcem), progi też zaczęte, ale dokładnie nie mogłem sprawdzić bo schowane pod plastikami. Umówiłem się na wizytę w SKP w sobotę. Póki co właściciel skłonny zejść do 5000zl. Myślę że jak na SKP powiedzą że konstrukcja podwozia jest w miarę zdatna do użytku, a resztę będzie do czego spawać to o ile zejdzie jeszcze z 500 zł z ceny to go wezmę. Po tym co napisałem jestescie w stanie powiedzieć warto będzie czy nie? Ile może kosztować pospawanie podwozia, aby było bezpieczne i jeszcze posłużyło ze 3 lata?
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1934
Skąd: Białystok
Wysłany: 2019-02-19, 20:09   

Moim zdaniem nie warto. Wybacz ale z tego co piszesz to jest złom.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
EVgarage 

Samochód: Sirion M1, Cuore L7
Dołączył: 04 Mar 2017
Posty: 282
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-02-19, 23:04   

No może złom nie ale wycena dość mocno nieadekwatna... Naprawa blacharska tych rzeczy to pewnie min 2-3kpln, nie ma żadnych reparaturek ani nic.
_________________
Blog EV: https://www.facebook.com/evgaragepl/
 
 
rez.edy 

Samochód: Terios J2
Dołączył: 04 Maj 2018
Posty: 107
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2019-02-19, 23:58   

Jakby z Sirionem nie wyszło to może Terios?
_________________
jest:
Dai Terios J2, 1.5 4WD A/T
Toy Hiace RCH19, 2.7 4WD M/T
był:
Dai Sirion M3 4WD A/T i wiele innych.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 8