Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Skrzypienie sprzęgła - linka ?
Autor Wiadomość
Jasiowydziadek 

Samochód: Sirion M301 1,3 S
Dołączył: 07 Mar 2019
Posty: 23
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2019-04-02, 22:59   Skrzypienie sprzęgła - linka ?

Wiem- zanudzam pierdołami ;-) . Ale lubię mieć porządek nawet w starym samochodzie, który jeździ tylko dookoła przysłowiowego komina. Dzisiaj zauważyłem , ze sprzęgło skrzypi przy wciskaniu - usłyszałem to przy wyłączonym, ciepłym silniku. Nie tyle sprzęgło - ile . IMO. linka. Pytanie : czy linka od modelu z silnikiem 1.0 pasuje ? Jak się pozbyc tego wkurzającego dogłosu - choc w czasie jazdy nie słyszę . Biały smar , WD-40 czy tez inny wynalazek ? Czy jest możliwe, że jest kiepska masa - i idzie przez linkę ( miałem tak w Peugeocie lata temu ) i podczas pracy silnika ona się rozgrzewa ? Czy pompka sprzegła do 1.3 jest taka sama jak w 1.5 ? I na koniec - gdzie dostać ewentualnie nową linkę sprzęgła ? I z innej , ale linkowej beczki - czy linka gazu od silnika 1.0 pasuje do modeli z 1.3 ? Zawsze mam obie linki w zapasie - bo nigdy nie wiadomo- kiedy dupną :-) . Kiedyś mi walnęła linka w niespełna rocznym Nissanie Note . Pozdrawiam
_________________
Jasiowydziadek
 
 
Krzysiek. 


Samochód: bylo min.Colt.Celica.Prelude,Yrv,CivicJest Materia
Dołączył: 01 Lut 2017
Posty: 433
Skąd: Zamosc,okolice
Wysłany: 2019-04-03, 04:08   

Witam.Mam Yrv i tez skrzypi po wymianie linki,choc nie zawsze.W Yrv podobno linke z 1,0 da sie dopasowac do 1,3.Gdy szukalem linki uslyszalem ze zamiennik jest niedostepny,znalazlem w Berlinie w AutoDoc.Wszystko to dotyczy Yrv i pewnie Siriona I,jak jest w Sirionie II nie wiem.
 
 
seba_601s 


Samochód: charade g100,sirion 2
Wiek: 42
Dołączył: 12 Mar 2019
Posty: 18
Skąd: katowice
Wysłany: 2019-04-04, 11:42   

Mam podobnie i też będę z tym walczyć,ale jak tylko żona znajdzie czas bo potrzebna mi druga osoba do tego...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 9