Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Trevis kupno.
Autor Wiadomość
Krzysiek. 


Samochód: bylo min.Colt.Celica.Prelude,Yrv,CivicJest Materia
Dołączył: 01 Lut 2017
Posty: 433
Skąd: Zamosc,okolice
Wysłany: 2021-05-05, 07:22   Trevis kupno.

Witam.Mam takie luzne pytanie o Trevisa.Od dawna strasznie mi sie podoba,kto wie moze kiedys kupię.Problem w tym ze zwykle są dosyc daleko,drugi ze musialbym cos zrobic z moim Yrv a ciezko bedzie go sprzedac,jest doinwestowane technicznie ale wizualnie nie jest najlepsze.Ale pytanie,o bezawaryjnosc nie pytam,wiadomo,ale jak jest z dostepnoscią czesci,z czym jest "spokrewniony",czy silnik 1,0 nadaje sie w trase,jakie ma bolączki.Na co zwrocic uwage.
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1940
Skąd: Białystok
Wysłany: 2021-05-05, 15:55   

Technicznie to niemal 1:1 Cuore L251. Blachy i wnętrze ma inne chociaż niektóre elementy też są wspólne.
Zarówno w mieście i w trasie jeździ się świetnie. Chyba najlepiej że wszystkich Dai ponieważ skrzynia zestopniowana jest tak, że w mieście jest dynamiczny, korzysta z maksymalnego momentu obrotowego w dolnej części zakresu obrotów. Na trasie z kolei są niskie obroty a więc jest cicho, dzięki dużemu przedłożeniu głównemu.
Dla mnie to najlepsze, nowożytne Daj.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
Krzysiek. 


Samochód: bylo min.Colt.Celica.Prelude,Yrv,CivicJest Materia
Dołączył: 01 Lut 2017
Posty: 433
Skąd: Zamosc,okolice
Wysłany: 2021-05-05, 16:42   

Szkoda ze nie ma nic wspolnego z Toyota,zawsze latwiej o czesci.Podobno wchodzi mało oleju,jak zacznie brac olej,co sie moze zdarzyc trzeba tego pilnowac.Szkoda mi mojego Yrv bo mechanicznie jest w porządku,kto wie,moze kiedys bedzie Trevis.Tak było z Prelude.Mialem Celice ale marzylem o Prelude.Wszystkie były albo drogie albo daleko az sie trafiła niedaleko....moze i teraz tak bedzie.Juz slysze te pytania na ulicy....co to k....a jest za wynalazek.,super wygląda!!... :lol:
:lol: A sasiad mechanik zapowie ze nie chce go na kanale...bo nie wie co to...juz Celici sie bał./stary dobry mechanik ale od VWieswagonow i spółki/ :lol:
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1940
Skąd: Białystok
Wysłany: 2021-05-05, 21:04   

Cytat:
Szkoda ze nie ma nic wspolnego z Toyota

Nie no, ma trochę wspólnego. Lusterka są z jakiejś dużej, terenowej Toyoty, światło przeciwmgielne, łamiący się co jakiś czas zatrzask schowka ze starszej Toyoty którejś. :mrgreen:
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
Krzysiek. 


Samochód: bylo min.Colt.Celica.Prelude,Yrv,CivicJest Materia
Dołączył: 01 Lut 2017
Posty: 433
Skąd: Zamosc,okolice
Wysłany: 2021-05-07, 06:17   

Joki napisał/a:
Cytat:
Szkoda ze nie ma nic wspolnego z Toyota

Nie no, ma trochę wspólnego. Lusterka są z jakiejś dużej, terenowej Toyoty, światło przeciwmgielne, łamiący się co jakiś czas zatrzask schowka ze starszej Toyoty którejś. :mrgreen:
No to mozna z czystym sumieniem napisac w ogloszeniu ze na czesciach Toyoty. :lol: Na marginesie ,Trevis "wystąpił" ostatnio w reklamie McDonalds.
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1940
Skąd: Białystok
Wysłany: 2021-05-07, 15:01   

Tak, znana sprawa...
O! Przypomniało mi się. Sonda lambda jest z Lexusa! Można śmiało pisać w ogłoszeniach, że to taki mały Lexus. 😁
_________________
Sebastian
http://logado.pl
Ostatnio zmieniony przez Joki 2021-05-07, 22:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Krzysiek. 


Samochód: bylo min.Colt.Celica.Prelude,Yrv,CivicJest Materia
Dołączył: 01 Lut 2017
Posty: 433
Skąd: Zamosc,okolice
Wysłany: 2021-05-07, 15:29   

Joki napisał/a:
Tak, znana Siara sprawa...
O! Przypomniało mi się. Sonda lambda jest z Lexusa! Można śmiało pisać w ogłoszeniach, że to taki mały Lexus. 😁
To moj YRV jest oparty na Lexusie,zdaje sie tylne swiatlo przeciwmgielne jest z IS-a.Moja kubitka ma tradycyjny gust,o ile Yrv jej sie podoba to powiedziala ze Golf III jest ładniejszy od Trevisa.Bez komentarzy.....I stwierdziła ze Trevisem 1,0 nie zalicze wielkiej pętli bieszczadzkiej,tu moze miec ciut racji,Yrv rok temu objechał i mała i dużą petle.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 9