Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
na co zwrócić uwagę przy kupnie cuore
Autor Wiadomość
Kabike

Samochód: Daihatsu
Dołączył: 06 Sie 2019
Posty: 2
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2019-08-09, 16:06   na co zwrócić uwagę przy kupnie cuore

Witam serdecznie,

Zamierzam kupić Daihatsu Cuore 2009 przebieg 107000 1.0 70KM, użytkowanie będzie głównie w mieście, mam upatrzony jeden egzemplarz, który jest w Gnieźnie. Ponieważ opinie komisów samochodowych z tego rejonu są niezbyt dobre proszę doświadczonych forumowiczów o rady, porady, na co zwrócić uwagę przed zakupem?
upatrzony model i zarezerwowany:
https://www.otomoto.pl/of...ml#gallery-open

nie ma do niego żadnej książki, trudno o informacje co było w nim wcześniej robione, patrząc na pedały trochę zjechane, może przebieg zaniżony (???)

jak myślicie moi drodzy, czy warto jechać po nie czy szukać innego egzemplarza?

pozdrawiam serdecznie
_________________
Kabike
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1940
Skąd: Białystok
Wysłany: 2019-08-09, 19:24   

Niewiele widać. Sprowadzony z Niemiec. To oznacza, że albo powypadkowy albo coś było/jest poważnie uszkodzone mechanicznie. Przebieg trudno ocenić. Nie widać dokładnie kierownicy i gałki zmiany biegów. Nie da się tam kupić takiego auta sprawnego za takie pieniądze.
Jeśli sprzedawca uczciwie powie co było przyczyną okazyjnegonabycia, pokaże zdjęcia sprzed naprawy i okaże się, że ma to ręce i nogi, sam będziesz wiedzieć czy warto.
Inaczej musisz sam szukać co było przyczyną sprzedaży poniżej wartości rynkowej
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
sas 

Dołączył: 19 Lut 2019
Posty: 5
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-08-10, 14:18   

Za taką cenę ja kupiłem swojego Cuore też z 2009r. ale dwa lata temu i też sprowadzonego z niemiec. Z tym że przedni zderzak z lewej strony był trochę otarty o czym sprzedający mnie poinformował przed przyjazdem. Poza tym jestem zadowolony z zakupu, przez te dwa lata zrobiłem 35 tyś. i zero awarii.Robiłem tylko hamulce i wymieniałem płyny i olej.Zawieszenie bez stuków i luzów, pali od 4,5 do 5,0 l zimą.Z takich kosmetycznych rzeczy to mogę się tylko pożalić na radio, przestały działać niektóre przyciski.Ten model jest na łańcuszku rozrządu więc jeżeli się zdecydujesz jechać to sprawdź czy przy odpalaniu nie hałasuje, czy wszystkie szyby są z tego samego rocznika i czy lampy oryginalne.A jeżeli Jesteś z okolic Białegostoku to zapraszam do mnie mam dwa Cuore, druga z 2011r. (żony) oczywiście nie sprzedaje żadnego ale będziesz miał już jakieś rozeznanie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 8