Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
LPG w Daihatsu
Autor Wiadomość
Mandorallen

Dołączył: 16 Wrz 2019
Posty: 2
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2019-09-16, 10:56   LPG w Daihatsu

Cześć, witam wszystkich. Jestem szczęśliwym posiadaczem daihatsu siriona silnik 1.0 71KM.

Od jakiegoś pół roku jeżdżę na benzynie i o ile spalanie jest stosunkowo niskie (ok 5,5 - 6l cykl mieszany) to bardzo opłacałoby mi się zamontować gaz (średnio 90km dziennie do pracy + wyjazdy).

Pytanie czy ktoś montował LPG w tym modelu ? Czy silnik ten nadaje się do LPG ? Zależy mi na bezawaryjności a słyszałem różne historie o tym jak LPG wyniszcza silnik.
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1944
Skąd: Białystok
Wysłany: 2019-09-16, 17:09   

Zasadniczo znosi gaz ale regulacja luzów zaworowych szklankami (nie ma podkładek, dobiera się całe szklanki) teoretycznie może dać się we znaki.
Popytaj na forum C1/P107/Aygo/Yaris bo to ten sam silnik. Tu chyba nikt nie ma gazu z nim.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
Mandorallen

Dołączył: 16 Wrz 2019
Posty: 2
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2019-09-17, 07:11   

Ok dzięki Joki za podpowiedź :)
 
 
Krzysiek. 


Samochód: bylo min.Colt.Celica.Prelude,Yrv,CivicJest Materia
Dołączył: 01 Lut 2017
Posty: 433
Skąd: Zamosc,okolice
Wysłany: 2019-09-17, 07:14   

Jest takie powiedzenie "chcesz miec swiety spokój,kup japonczyka w benzynie,chcesz miec klopoy,zamontuj gaz".Moje Yrv jezdzilo wczesniej na gazie,juz gazu nie ma ale gaz nie wplynął dobrze na silnik,bierze troszke oleju.Choc ostatnio "poprawil mi sie humor" :lol: stalem w korku,za Lexusem,dymil ja stary Passat tdi,pomyslalem ze u mnie nie jest tak zle z tym pobieraniem oleju.
 
 
jugo500

Samochód: Sirion 1.0 LPG
Dołączył: 02 Gru 2019
Posty: 1
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-12-02, 22:31   

Ja mam Siriona 1.0 lpg 1kr , gaz ma od nowości obecnie 170 tyś km i ciągle jeździ, spalanie okło 7L gazu w mieście.
 
 
Poawcio 

Samochód: Sirion 1,0
Dołączył: 22 Sie 2019
Posty: 15
Skąd: POB
Wysłany: 2019-12-06, 11:52   

jugo500 napisał/a:
Ja mam Siriona 1.0 lpg 1kr , gaz ma od nowości obecnie 170 tyś km i ciągle jeździ, spalanie okło 7L gazu w mieście.


A tak z ciekawości zawory były regulowane? Czy instalacja z lubryfikacją?
 
 
CooMen 

Samochód: Materia 1,5
Dołączył: 19 Paź 2016
Posty: 40
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2019-12-06, 20:50   

Hej.
Używam obecnie LPG w fazie ciekłej.
Pamiętajmy ,że oprócz ceny montażu , do kosztów dochodzą :
bad. tech. droższe o 60zł, przegląd instalacji , płyn lubryfikacyjny ,a po 10 lat legalizacja zbiornika , i zakaz parkowania w parkingu podziemnym. ILE TRZEBA km aby to się zwróciło. ?
 
 
rez.edy 

Samochód: Terios J2
Dołączył: 04 Maj 2018
Posty: 107
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2019-12-09, 22:45   

Jest jeszcze (zamiast lubryfikacji) możliwość dotrysku benzyny po przekroczeniu pewnych parametrów prędkości obrotowej silnika i otworzenia przepustnicy - własnie aby chronić gniazda zaworowe. Mam takie coś w Teriosie stąd wiem.
_________________
jest:
Dai Terios J2, 1.5 4WD A/T
Toy Hiace RCH19, 2.7 4WD M/T
był:
Dai Sirion M3 4WD A/T i wiele innych.
 
 
Zakiero80 

Samochód: daihatsu sirion 1.0
Dołączył: 02 Sty 2018
Posty: 31
Skąd: kuj pom
Wysłany: 2020-01-01, 10:05   

witam nie zakładajcie cudów jak lubryfikatory bo to zawala silnik nagarami a pózniej ktoś mówi ze to od gazu, jakie dotryski bęzyny takie rzeczy robi się w przypadku wtrysku bezpośredniego choć ja do takiego silnika gaz odradzam. w moim sirionie gaz mam od 2 lat i smiga jak się patrzy nic nie musiałem jeszcze regulować polecam gaz bez zbędnych wynalazków pozdro :lol:
 
 
Krzysiek. 


Samochód: bylo min.Colt.Celica.Prelude,Yrv,CivicJest Materia
Dołączył: 01 Lut 2017
Posty: 433
Skąd: Zamosc,okolice
Wysłany: 2020-01-01, 16:32   

Pomijajac kwestie techniczne,zawsze sie dziwilem gdy widzaialem u znajomych czy w ogloszeniach gaz w małych autach z silnikami ok.litra typu matiz,yaris i spółka,ktore pala 5 l/100km.Kiedy ten koszt instalacji sie zwróci.....Poza tym montujac gaz trzeba od reki wylozyc kilka tysiecy,to lepiej za te kilka tys pojechac na wczasy do Grecji :lol: i pogodzic sie ze placimy te "kilka zlotych "wiecej co miesiac na paliwo.A kupujac auto z gazem bałbym sie ze jak ktos tak strasznie oszczedza na paliwie to byc moze oszczedza tez na innych rzeczach typu oleje,klocki hamulcowe itp...takie moje osobiste spostrzezenia n/t gazu w autach,po prostu jestem przeciwnikiem tego "paliwa"Pozdrawiam.
 
 
Poawcio 

Samochód: Sirion 1,0
Dołączył: 22 Sie 2019
Posty: 15
Skąd: POB
  Wysłany: 2020-01-06, 21:35   

Samochody, w których wykorzystywana jest instalacja gazowa są mniej obciążające dla środowiska naturalnego, niż auta zasilane wyłącznie benzyną lub olejem napędowym. Wynika to z faktu, że emitują one mniejszą emisję spalin do środowiska naturalnego, ze szczególnym uwzględnieniem dwutlenku węgla oraz tlenków azotu. :-) :-)
 
 
SQ5IRZ 

Samochód: Sirion 1.0 4WD automat EJ-VE LPG (sprzedany)
Wiek: 42
Dołączył: 23 Maj 2019
Posty: 19
Skąd: Radom
Wysłany: 2020-03-19, 19:45   

Ja mam STAG4 eco, działa bez problemu.
Przez 8 lat użytkowania zwróciła mi się nie tylko instalacja (wcześniej była podciśnieniówka i działała słabo), ale zakup samochodu w ogóle. :]
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 8