Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Opony
Autor Wiadomość
niki68

Dołączył: 22 Paź 2017
Posty: 31
Skąd: Łuków
Wysłany: 2018-01-01, 21:10   Opony

Witajcie
Podpowiedzcie. W swoim T J2 mam opony nalewki. Z takimi oponami go kupiłem. Rozmiar 215 65 16. Bieżnik na wszystkich oponach jest taki sam co do wzoru ale opony z tyłu są bardziej zużyte. Na mądrych stronach przeczytałem, że opony w autach 4 x 4 muszą być jednakowe co do średnicy. U mnie ta różnica jest koło 5 mm. Czy mam się martwić i szukać opon? Śmigam sporo w terenie i korcą mnie opony At. Jaki mechanizm w naszych Teriosach może skompensować różnice w toczeniu się kół przednich i tylnych. Czy nie rozwalę moimi oponami mechanizmów różnicowych?
Pozdrawiam
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1934
Skąd: Białystok
Wysłany: 2018-01-02, 14:33   

Przy różnych średnicach między przodem a tyłem centralny mechanizm różnicowy jest obciążony bardziej niż zwykle. Z tym, że to dotyczy tylko jazdy po suchym i twardym (asfalt, beton, ubity piach) z załączonym napędem na wszystkie koła.
Jeśli jeździsz z napędem na jedną oś a druga jest dołączana tylko na luźnych nawierzchniach, w terenie to nie ma się czym przejmować.
Muszę dopisać bo nie każdy zrozumiał... Proszę traktować to co napisałem powyżej ogólnie a nie w odniesieniu do konkretnego auta.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
Ostatnio zmieniony przez Joki 2020-04-18, 16:13, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2018-01-02, 17:17   Re: Opony

niki68 napisał/a:
Witajcie
Podpowiedzcie. W swoim T J2 mam opony nalewki. Z takimi oponami go kupiłem. Rozmiar 215 65 16. Bieżnik na wszystkich oponach jest taki sam co do wzoru ale opony z tyłu są bardziej zużyte. Na mądrych stronach przeczytałem, że opony w autach 4 x 4 muszą być jednakowe co do średnicy. U mnie ta różnica jest koło 5 mm. Czy mam się martwić i szukać opon? Śmigam sporo w terenie i korcą mnie opony At. Jaki mechanizm w naszych Teriosach może skompensować różnice w toczeniu się kół przednich i tylnych. Czy nie rozwalę moimi oponami mechanizmów różnicowych?
Pozdrawiam


Takie opony bieżnikowane przy jeździe dużo w terenie jeszcze szybciej się zużywają a jak masz różnicę w bieżniku i to sporą to tylko uważaj jak możesz wpaść w ,,turbulencję'' i to tak nagle ,że się zdziwisz.Nowe kupować na raty jak kolegi nie stać dać za komplet polecam opony marki Yokohama oczywiście to marka japońska.
 
 
niki68

Dołączył: 22 Paź 2017
Posty: 31
Skąd: Łuków
Wysłany: 2018-01-03, 23:39   

Joki napisał/a:
Przy różnych średnicach między przodem a tyłem centralny mechanizm różnicowy jest obciążony bardziej niż zwykle. Z tym, że to dotyczy tylko jazdy po suchym i twardym (asfalt, beton, ubity piach) z załączonym napędem na wszystkie koła.
Jeśli jeździsz z napędem na jedną oś a druga jest dołączana tylko na luźnych nawierzchniach, w terenie to nie ma się czym przejmować.


Terios J II ma stały napęd na cztery łapy. Dziękuję za odpowiedź :-)
 
 
niki68

Dołączył: 22 Paź 2017
Posty: 31
Skąd: Łuków
Wysłany: 2018-01-03, 23:40   Re: Opony

soiret napisał/a:

Takie opony bieżnikowane przy jeździe dużo w terenie jeszcze szybciej się zużywają a jak masz różnicę w bieżniku i to sporą to tylko uważaj jak możesz wpaść w ,,turbulencję'' i to tak nagle ,że się zdziwisz.Nowe kupować na raty jak kolegi nie stać dać za komplet polecam opony marki Yokohama oczywiście to marka japońska.


Dziękuję za odpowiedź. Zanim to napisałeś zamówiłem Yokohamy G015 A/T :-) .
 
 
T1 Chess 

Samochód: Terios Chess 2003
Dołączył: 30 Lip 2018
Posty: 25
Skąd: DWR
Wysłany: 2018-07-30, 21:57   oponyTerios 102

Witam,

Mam pytania do kolegów jeżdżących Teriosami.


Jakie opony są homologowane do T1?
Czy tylko 205/70R15?
Może ktoś ma w Briefie wpisane inne rozmiary opon.

Jaka jest rzeczywista szerokość bieżnika opon 205/70R15 Yokohama Geolandar G015.

Czy ktoś miał do czynienia z oponami Kleber Citylander / BF Goodrich Urban Terrain ?

Z góry dzięki za informację.

Pozdrawiam.
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2018-07-31, 15:36   Re: oponyTerios 102

T1 Chess napisał/a:
Witam,

Mam pytania do kolegów jeżdżących Teriosami.


Jakie opony są homologowane do T1?
Czy tylko 205/70R15?
Może ktoś ma w Briefie wpisane inne rozmiary opon.

Jaka jest rzeczywista szerokość bieżnika opon 205/70R15 Yokohama Geolandar G015.

Czy ktoś miał do czynienia z oponami Kleber Citylander / BF Goodrich Urban Terrain ?

Z góry dzięki za informację.

Pozdrawiam.


W instrukcji obsługi J102 nie podają innego zamiennika a w Brief jest także ten rozmiar co wymieniłeś.Ja jeżdżę na rozmiarze fabrycznym 205/70/15
 
 
T1 Chess 

Samochód: Terios Chess 2003
Dołączył: 30 Lip 2018
Posty: 25
Skąd: DWR
Wysłany: 2018-07-31, 18:17   Re: oponyTerios 102

soiret napisał/a:
W instrukcji obsługi J102 nie podają innego zamiennika a w Brief jest także ten rozmiar co wymieniłeś.Ja jeżdżę na rozmiarze fabrycznym 205/70/15


Dzięki za wskazówkę.
Widziałem informacje z instrukcji - chociaż posiadam tylko francuską (Terios z Francji).
Liczyłem na to że może np. w niemieckich w dokumentach auta ktoś ma wpisany też inny rozmiar opon.
 
 
hunter 

Samochód: Terios J210
Dołączył: 13 Lut 2020
Posty: 23
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-02-13, 22:58   

Witajcie

Ja w swoim (J210) zamontowałem VREDESTEIN Quatrac 5 235/60R16. Jeżdzę drugi rok i bajka: zima, lato, autostrada, pole, las... Jedyna wada to cena.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 9