Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam i o tuleje tylnej belki pytam :)
Autor Wiadomość
Magdalena

Dołączył: 26 Mar 2017
Posty: 8
Skąd: świętokrzyskie
  Wysłany: 2017-03-26, 17:53   Witam i o tuleje tylnej belki pytam :)

Witam wszystkich forumowiczów :) Od miesiąca jestem szczęśliwą posiadaczką siriona w wersji sport (1,5s, 103 km) z 2007r. Póki co, auto zaskakuje bardzo pozytywnie. Zwinne, zrywne, mega pojemne itd. ochów i achów jest sporo-ale o tym kiedy indziej :) W porównaniu do mitshubishi colta V, którym poruszałam się do tej pory, czy mężowego peugeota -na minus, zdecydowanie wypada skrzynia biegów i sprzęgło (sprzęgło wchodzi duużo ciężej, a skrzynia mało precyzyjna, rozbiegana) -czy macie podobne spostrzeżenia dot.sirionów porównując je z innymi autami?
Od zakupu wymienione zostały klocki hamulcowe i końcówki drążków - z zakupem części nie było większego problemu. Niestety szykuje się wymiana, tulei belki tylnej i tu zonk- nie ma, nikt nie jest w stanie zamówić. I faktycznie, przeglądam strony, sklepy, hurtownie i jakby taka część w ogóle nie istniała -może ktoś miał podobny problem, może podsunąć link, pomysł ??
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1934
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-03-26, 18:53   

Jeśli chodzi o precyzję skrzyni czy pracę sprzęgła to musisz mieć coś nie tak. Szczególnie w porównaniu do Peugeota czy Citroena gdzie biegi nawet w nowym są jak z gumy. W Sirionie i wszystkich Dai jakimi jeździłem biegi wchodziły wyjątkowo precyzyjnie.
Tulei tylnej belki nowej łatwo nie kupisz. Nawet nie wiem czy jest wymienna. I znowu rodzi się pytanie ile przebiegu ma to auto albo co przeszło? Jeszcze nie słyszałem żeby komuś padły te tuleje.
Może ktoś podpowie numery katalogowe to się poszuka.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
Magdalena

Dołączył: 26 Mar 2017
Posty: 8
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2017-03-26, 19:28   

Na stacji diagnostycznej stwierdzili, że guma jednej z tulei jest pęknięta. Teoretycznie przebieg 116tyś (teoretycznie :) ) -choć stan ogólny, środek, zewnątrz, itd., pozwala (naiwnie) wierzyć, że może tak właśnie jest :) Auto jest po małej kolizji, wymieniona tylna klapa. Podłoga, etc nie ruszona. Jedyne uszkodzenie to wgniecony lekko, pas tylny bagażnika. Może to pęknięcie jest efektem tej kolizji? Co do skrzyni to na tygodniu ktoś na nią zerknie- wprawdzie czytałam już wcześniej, że skrzynia w wersji sport bywa kapryśna, jednak wydaje mi się, że niemożliwe by aż tak. Oczywiście, tak jak mówiłam, mam porównanie głównie do Mitsubishi - w colcie biegi mogłabym zmieniać jednym palcem, praktycznie zero luzów,skrzynia ideał, mimo że auto 17letnie, w Daihatsu drążek lata w kółko. Sam bieg wchodzi znośnie, ale utrafienie, gdzież, ach gdzież on się znajduje to wyższa szkoła jazdy :D Oczywiście idzie się przyzwyczaić, ale mam nadzieje, że da rade to choć troche poprawić.
 
 
Magdalena

Dołączył: 26 Mar 2017
Posty: 8
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2017-03-27, 18:46   

Jest szansa, że znalazłam część -no przynajmniej czekam na odpowiedź :) A nr. katalogowy to jak rozumiem, to? -> 9004179279000 Wklejam link to strony http://www.daihatsu-czesc...94,0,1,0,0.html Swoją drogą to sklep z częściami do Daihatsu, więc może komuś jeszcze się przyda (o ile jest tu jeszcze ktoś, kto o nim nie słyszał :) ) I jeszcze na allegro jest użytkownik -> DDDAIHATSU -który ma sporo używanych części do różnych modeli .

edyt-nie potrafie wstawić foty na forum :oops: a link jest do głównej, a nie konkretnego ogłoszenia
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1934
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-03-27, 19:03   

Jeśli to właściwy numer to jest w amayama.com po 3,79$
www.amayama.com/en/search?q=9004179279
Ale coś mi się zdaje, że to numer śruby...
Agmar bardzo dobrze znamy ;-)
Zapewne chciałaś wstawić ten link:
http://www.gielda-czesci....elka-tylna.html
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
Magdalena

Dołączył: 26 Mar 2017
Posty: 8
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2017-03-27, 20:10   

Ja widziałam bezpośrednio na stronie Agmara, ale dokładnie o ten rysunek i to ogłoszenie chodziło. No właśnie też nie jestem pewna czy to ten numer- ale o to w razie w. i w sklepie dopytam. Póki co czekam na ich odpowiedź, licząc że sprawa aktualna. ...Mam jeszcze jedno pytanie, może ktoś zna procedure kodowania pilota centralnego zamka? Może jest już gdzieś na forum? Z centralnym wszystko ok, działa z kluczyka itd. ale pilot po wymianie akumulatora przestał działać.
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1934
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-03-27, 20:52   

Niestety, sam chciałbym wiedzieć jak się kodu je piloty. Widziałem na sieci opisy anglojęzyczne ale były mocno sprzeczne, więc mam wątpliwości czy są właściwe.
Masz na myśli baterię w pilocie?
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
Magdalena

Dołączył: 26 Mar 2017
Posty: 8
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2017-03-27, 21:09   

Tak, tak o baterie...nic to. Mam niedaleko punkt, w którym mają procedure do Daihatsu- myśle, że nie jest to jakiś ogromny koszt.
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1934
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-03-27, 21:52   

Prawdopodobnie to Toyotowska procedura bo Sirion to przecież Toyota Boon.
;-)
Napisz jak się dowiesz proszę...
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2017-03-28, 15:59   

Magdalena napisał/a:
Ja widziałam bezpośrednio na stronie Agmara, ale dokładnie o ten rysunek i to ogłoszenie chodziło. No właśnie też nie jestem pewna czy to ten numer- ale o to w razie w. i w sklepie dopytam. Póki co czekam na ich odpowiedź, licząc że sprawa aktualna. ...Mam jeszcze jedno pytanie, może ktoś zna procedure kodowania pilota centralnego zamka? Może jest już gdzieś na forum? Z centralnym wszystko ok, działa z kluczyka itd. ale pilot po wymianie akumulatora przestał działać.


Niestety ten numer to nie jest część od koleżanki auta a zupełnie innego to tylko przykład ,że można zamawiać na stronie.Podaj VIN auta ,bo wydaje mi się ,że takowe tuleje są inne w autach z różnymi silnikami a tak generalnie to te tuleje są w zasadzie jak pisał Joki niezniszczalne przez normalne użytkowanie gdyż produkt produkuje dla Daihatsu lider w produktach tego typu Bridgestone .
 
 
Magdalena

Dołączył: 26 Mar 2017
Posty: 8
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2017-03-28, 21:59   

Niestety też już to wiem, o czym poinformowała mnie miła Pani z Agmar'u :-| Podałam już im nr nadwozia i do mojego auta w ogóle nie występują wymienne tuleje w oryginale -szukają zamiennika. Yhh dziwnie mi słyszeć, że jakaś część może nie występować w ogóle.
 
 
Charadowicz

Samochód: G112
Dołączył: 14 Cze 2016
Posty: 165
Skąd: Dąbrowa G
Wysłany: 2017-03-28, 22:38   

Magdalena napisał/a:
Yhh dziwnie mi słyszeć, że jakaś część może nie występować w ogóle.


Przerabiałem temat i pogodziłem się ( w innym starszym aucie ).
Popytaj jeszcze w serwisie Toyoty (znając numer części) lub przeglądaj ogłoszenia: rozbite, uszkodzone, na części itp. auta. Tutaj bardziej przydaje się suwmiarka niż numer części. Jeśli ta belka jest "niezniszczalna" to chyba najlepiej i najszybciej może ją zakupić całą, używaną.
 
 
 
Magdalena

Dołączył: 26 Mar 2017
Posty: 8
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2017-05-27, 10:49   

Witam :) ... Tuleja wymieniona, Agmar bez problemu sprowadził zamiennik (oryginału brak). Pilot zakodowany. Sprzedam info za dwie dychy .... żart :-P U mnie wyglądało to następująco -otworzyć maskę, zdjęć klemę ujemną z akumulatora, założyć klemę, po założeniu wcisnąć równocześnie oba przyciski na pilocie, trzymać wciśnięte aż centralny uzbroi się dwa razy (zamknięcie, otwarcie, zamknięcie, otwarcie) i wsio :)
 
 
Elcapitan

Dołączył: 31 Sty 2021
Posty: 5
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2021-02-15, 15:50   

Cześć. Mam podobny problem do opisywanego w tym wątku. Podczas przeglądu stwierdzono konieczność wymiany tulej belki tylnej. W dwóch zakładach części poszukali, ale twierdzą, że te dostępne w katalogach nie pasują. Przysłali zdjęcia i np. na allegro są dostępne dokładnie te, które nie pasują... Czy Magdalena mogłaby podesłać jakieś namiary na części, które Agmar ściągnął? Byłoby łatwiej zamówić.
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1934
Skąd: Białystok
Wysłany: 2021-02-15, 18:18   

Elcapitan napisał/a:
Czy Magdalena mogłaby podesłać jakieś namiary na części, które Agmar ściągnął? Byłoby łatwiej zamówić.

Pewnie by mogła tylko to było trzy lata temu. Nie sądzę, że jeszcze tu zagląda. Nie prościej zamówić w Agmarze?
Tak BTW: amayama.com podaje że to jest nr 48725-B1010. Jest tego bez liku bo te same szły do Yarisa 1 gen.
https://m.autodoc.pl/search?keyword=48725-B1010
Oryginał w amayama.com 24EUR plus przesyłka 13EUR.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 9