Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wymiana sprzęgła
Autor Wiadomość
Poawcio 

Samochód: Sirion 1,0
Dołączył: 22 Sie 2019
Posty: 15
Skąd: POB
Wysłany: 2020-08-14, 12:13   Wymiana sprzęgła

Witajcie. Czy Przy wymianie sprzęgła w Sirionie M3 1.0 2008r trzeba opuszczać sanki? Czy skrzynia biegów wyjdzie jakoś bokiem.....
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1944
Skąd: Białystok
Wysłany: 2020-08-14, 15:06   

Nie wymieniałem ale różnie mówią. Ponoć są magicy, którzy umieją jakoś obrócić skrzynię i wydobyć ale mój zaufany mówi, że trzeba opuszczać. Serwisówka natomiast mówi o rozbiórce całego zawiasu z lewej strony bez opuszczania sanek.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
agmar 

Samochód: materia
Wiek: 46
Dołączyła: 30 Sty 2019
Posty: 53
Skąd: poznań
Wysłany: 2020-08-14, 17:52   

Nie ma potrzeby opuszczania sanek miejsca jest dosyć.
_________________
AGMAR-DAIHATSU
 
 
 
Poawcio 

Samochód: Sirion 1,0
Dołączył: 22 Sie 2019
Posty: 15
Skąd: POB
Wysłany: 2020-10-31, 19:52   

Sprzegło wymienione, skrzynia wychodzi bez problemu bez opuszczania sanek. Jest problem ponieważ po wymianie całego zestawu sprzegła biegi nie wchodza jak powinny, linka musi byc podkrecona na maksa że pedał jest bardzo wysoko w kabinie. Czy to wina linki sprzegła czy jest jakaś regulacja inna niż przy łapie na skrzyni biegów??? :-)
 
 
karloss


Dołączył: 12 Lis 2017
Posty: 156
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-11-01, 20:00   

Może masz wyciagnieta linkę? Ja tak miałem w YRV, gdy po jakimś czasie linka pelka i trzeba było cała wymienić. I też miałem problem z regulacją.
_________________
Daihatsu Sirion 1.3
Było YRV 1.0
 
 
Krzysiek. 


Samochód: bylo min.Colt.Celica.Prelude,Yrv,CivicJest Materia
Dołączył: 01 Lut 2017
Posty: 433
Skąd: Zamosc,okolice
Wysłany: 2020-11-02, 05:07   

Widze ze problem z linką mam nie tylko ja,wymienilem juz dosyc dawno linke w Yrv i co jakis czas trzeba ja podciagac i tez sprzeglo bierze dosyc wysoko.Moze "ten typ tak ma" gdy wymieni sie linke na nie orginalna.
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1944
Skąd: Białystok
Wysłany: 2020-11-02, 10:28   

Moi drodzy, w każdym aucie po wymianie sprzęgła pedał stoi inaczej i sprzęgło bierze inaczej. To normalne. Stare sprzęgło ma inny zakres pracy niż nowe.
Jeśli zaś trzeba regulować linkę w trakcie to znaczy że albo się ona rozciąga albo sprzęgło ulega postępującemu zużyciu.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
karloss


Dołączył: 12 Lis 2017
Posty: 156
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-11-02, 11:05   

Joki to co piszesz to prawda, ale ja tuż przed całkowitym padnięciem sprzęgła w YRV wymieniłem całą linkę z pancerzem na nową i oryginalną daihatsu. Potem była wymiana kompletu sprzęgła i nieźle musiałem się nagimnastykować z regulacją, a i tak pedał sprzęgła nie był na równo z pozostałymi. Niestety, ale regulacja w daihatsu nie do końca działa idealnie i w pełnym zakresie.
Poza tym w YRV moim zdaniem wadliwe jest ułożenie samej linki - w jednym miejscu mocno się zagina i to powoduje jej przetarcie, ale to tak na marginesie.
_________________
Daihatsu Sirion 1.3
Było YRV 1.0
 
 
Poawcio 

Samochód: Sirion 1,0
Dołączył: 22 Sie 2019
Posty: 15
Skąd: POB
Wysłany: 2020-11-02, 21:58   

Wyregulowałem na lince ile szło.... wszystko działa , myślałem że po wymianie sprzęgła będzie wszystko ekstra jak w "MERCEDESIE" widocznie tak w tych modelach jest niezbyt super precyzyjnie :) Poczytałem też na forum C1,Aygo.... i też mają zastrzeżenia do pracy skrzyni i sprzęgła....
 
 
karloss


Dołączył: 12 Lis 2017
Posty: 156
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-11-02, 23:14   

A czego się spodziewać w takiej konstrukcji, prostej jak budowa cepa:) tania i mało podatna konstrukcja na uszkodzenia, ale za cenę przyjemności we wrzucaniu biegów.
_________________
Daihatsu Sirion 1.3
Było YRV 1.0
 
 
Poawcio 

Samochód: Sirion 1,0
Dołączył: 22 Sie 2019
Posty: 15
Skąd: POB
Wysłany: 2020-11-04, 19:13   

Jak już drążymy temat to powiedzcie czy u was wsteczny też czasem zgrzyta jak go wkleszczacie??? :mrgreen: :lol:
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1944
Skąd: Białystok
Wysłany: 2020-11-05, 19:59   

Poawcio napisał/a:
Jak już drążymy temat to powiedzcie czy u was wsteczny też czasem zgrzyta jak go wkleszczacie??? :mrgreen: :lol:

Tylko kiedy autko jeszcze się lekko toczy i próbuję wbić itp. Jeśli normalnie na postoju tak jak powinno się wrzucać to nie.
Jeśli zgrzyta Ci przy prawidłowym wrzucaniu to może nie do końca wysprzęglać albo być jakaś usterka lub zużycie samej skrzyni.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 9