Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
M3 1.3 nie zapala
Autor Wiadomość
leszekt 

Samochód: Sirion M3
Dołączył: 03 Sty 2023
Posty: 5
Skąd: Legionowo
  Wysłany: 2023-01-03, 11:17   M3 1.3 nie zapala

Mam problem z moim Sirionem 1,3. Kilka dni temu nie mógł odpalić, ale jak pokręciłem rozrusznikiem to jakoś zaskoczył, poszła biała chmura z rury ale potem już było wszystko ok silnik pracował równo i miał moc. Na następny dzień jednak sytuacja się powtórzyła, jednak silnik nie pracował równo, tak jakby jeden cylinder nie chodził, więc wymieniłem świece nic to nie dało, jednak świeca od 2 cylindra była zdecydowanie inna od reszty więc wymieniłem i cewkę od tej świecy. Nadal niestety silnik chodzi nierówno, no i są kłopoty z odpaleniem trzeba kilkanaście sekund kręcić rozrusznikiem aż zaskoczy. Najciekawsze jednak że jak dziś sprawdzałem to jeden cylinder ten z osmoloną świecą jest zalany paliwem, nie wiem czy to podczas rozruchu nalatuje i się nie spala czy też coś z wtryskiwaczami? Może ktoś miał taki problem lub może pomóc?
 
 
Bartek169 

Samochód: Daihatsu Sirion 1.5
Dołączył: 27 Lip 2021
Posty: 43
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2023-01-03, 12:12   

Hej!

Sprawdzałeś, czy ma odpowiednie ciśnienie na tłoku?
Paliwo może się pokazać jeśli elektromagnes nie działa na wtryskiwaczu.

Te dwie rzeczy należy sprawdzić moim zdaniem.
_________________
Siema!
 
 
leszekt 

Samochód: Sirion M3
Dołączył: 03 Sty 2023
Posty: 5
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2023-01-03, 13:17   

Już problem rozwiązany, do końca nie wiadomo co było. Sugestia, że czujnik wałka rozrządu nie kontaktował. Paliwo przypuszczalnie pojawiło się od odpalania "z gazem". W tej chwili wszystko działa, ma moc więc musiała to być kwestia jakiegoś niekontaktującego kabelka i komputer "wariował". Dziękuję za pomoc.
 
 
leszekt 

Samochód: Sirion M3
Dołączył: 03 Sty 2023
Posty: 5
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2023-01-03, 13:20   

Na razie nie zamykam tematu zobaczę jutro rano, może to jeszcze być trafiony czujnik temperatury i na gorącym jest ok a jak ostygnie to problem. Tak czy siak na tą chwilę "samo" się naprawiło.
 
 
Joki 
Administrator


Samochód: Suzuki Baleno
Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 1948
Skąd: Białystok
Wysłany: 2023-01-03, 18:14   

Nie ma czegoś takiego, że sami się naprawiło. Tym bardziej jeśli chodzi o taką usterkę. Przede wszystkim sprawdź czy jest iskra na świecy od zalewanego cylindra podczas następnego, utrudnionego uruchamiania. No i odczytaj błędy z komputera.
_________________
Sebastian
http://logado.pl
 
 
leszekt 

Samochód: Sirion M3
Dołączył: 03 Sty 2023
Posty: 5
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2023-01-20, 13:12   

Temat zmykam. Po kilkunastu dniach testów wnioski są takie, że najpierw uszkodziła się cewka i nie działał 1 cylinder. Chcąc odpalić bez jednego cylindra i wrócić do domu było odpalone "z gazem". Tym samym jeden cylinder zostawał zalewany paliwem, nie wiem czemu nie było wydmuchiwane? Po wymianie cewki jeden cylinder był nadal zalany i właśnie dlatego nie odpalał. Kwestia czujników musiała być zbiegiem okoliczności, silnik bez 1 cylindra ma prawo zgasnąć, też gdy się rusza przewodami co ostatecznie nie miało związku.
Na przyszłość przed wymianą cewki trzeba spojrzeć w cylinder (po wykręceniu świecy) czy nie widać chlupoczącego paliwa. Jak jest to odpompować rurką albo jak ja to zrobiłem zamontować świecę i cewkę i odpalać (przedmuchać) bez gazu aż silnik zaskoczy na 4 cylindrach. Tak było u mnie.
 
 
leszekt 

Samochód: Sirion M3
Dołączył: 03 Sty 2023
Posty: 5
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2023-01-20, 13:12   

Dziękuję wszystkim!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 9