Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Woda w bagażniku
Autor Wiadomość
karloss


Dołączył: 12 Lis 2017
Posty: 156
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-25, 18:21   Woda w bagażniku

Witam,
Ponieważ dopiero od trzech tygodni jestem posiadaczem siriona z 2007 r. dziś zauważyłem wodę w bagażniku - dokładnie pod kołem zapasowym. Przejrzałem czy gdzieś wykładzina nie jest mokra, ale nic z tych rzeczy. Przyznam, że nie mam pojęcia skąd mogła się wziąć, może gdzieś po boczkach spłynęła, od zamka klapy?
W Fordzie Focusie wyprzedzająco pouszczelniałem miejsca potencjalnego przecieku, ale w Sirionie nie wiem, które miejsca mogły by być podatne na tego typu przecieki.
We wnęce koła są dwie zaślepki i chyba zrobię w nich otwory, żeby woda swobodnie spływała, ale to nie rozwiąże problemu skąd się ta woda dostaje.
Może macie jakieś pomysły?
_________________
Daihatsu Sirion 1.3
Było YRV 1.0
 
 
soiret 
MADE IN JAPAN


Samochód: Terios J102 ,Cuore L251
Wiek: 55
Dołączył: 30 Wrz 2015
Posty: 619
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2017-11-25, 19:44   

Moja opcja ,którą wykonuje - rozbieram wszystkie plastiki ,boczki cała tapicerkę tyłu auta łącznie z fotelami i polewam wodą. Najlepiej wejść do takiego auta rozebranego na okolice tego przecieku a druga osoba niech go z węża poleje wodą na karoserie od dachu i obserwuje i gdzie i skąd wędruje woda.Jestem raczej pewny ,że masz gdzieś rozszczelnione łączenie zgrzew blach i tam dostaje się woda być może po naprawie niezbyt dokładnej blacharskiej.Niestety w moim odczuciu nie ma innej możliwości wykrycia tej usterki.Raczej to trzeba zrobić szybko ,bo woda nie we wszystkich miejscach zapewne szybko odparuje i spłynie a wtedy niestety gangrena.
 
 
karloss


Dołączył: 12 Lis 2017
Posty: 156
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-25, 20:07   

Metodę na wykrycie nieszczelności ja znam, raczej myślałem, że może to jest jakaś znana przypadłość jak we wspomnianym przeze mnie Focusie, gdzie wiadomo co trzeba uszczelnić bez lania wody.
A auto na 100% bezwypadkowe bo przed zakupem dobrze sprawdziłem miernikiem. Podłoga w idealnym stanie. Mam podejrzenie, ze to przecieka przez uchwyt klapy bagażnika, albo przez otwór na tylnej belce.
Jutro oblukam i uszczelnię i będę obserwować.
_________________
Daihatsu Sirion 1.3
Było YRV 1.0
 
 
karloss


Dołączył: 12 Lis 2017
Posty: 156
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-26, 18:24   

Może komuś się przyda. Sprawa wygląda następująco: zdemontowalem uszczelke tylnej klapy na dolnym odcinku (od lampy do lampy). Okazało się, że stoi tam woda (w zaglebieniu uszczelki)! Dodatkowo w tym miejscu łączą się krawędzie blach, które są klejone i wyglądało jakby w 2 miejscach brakowało odrobinę masy uszczelniającej a w jednym miejscu był delikatny rdzawy zaciek, który był też we wnece. Wszystko wyczyscilem, uszczelke wkleilem na specjalną masę i dodatkowo zrobiłem dwa otwory w zaslepkach we wnece koła. Poczekam i zobaczę jaki będzie efekt.
_________________
Daihatsu Sirion 1.3
Było YRV 1.0
 
 
pawelzst 

Samochód: Sirion 1.0 M3 2005
Dołączył: 16 Wrz 2017
Posty: 14
Skąd: Stargard
Wysłany: 2017-11-30, 19:21   

Witam,
podpinam się do tematu gdyż w swoim Sirione zauważyłem ten sam problem. Ale teraz się zastanawiam czy nie jest to płyn spryskiwacza? Nie "leje" na tylną szybę, gdzieś jest problem (pompka działa). Sprawdzę po urlopie.
 
 
karloss


Dołączył: 12 Lis 2017
Posty: 156
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-05, 09:43   

Informuję, że po kilku deszczach i śniegu w bagażniku nastała susza :) Operacja wklejenia uszczelki i prawidłowego jej zamontowania (wcześniej źle był ułożony kołnierz zewnętrzny) powiodła się.
_________________
Daihatsu Sirion 1.3
Było YRV 1.0
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 9