Forum Daihatsu Strona Główna Forum Daihatsu
Forum poświęcone tematyce aut japońskiej marki Daihatsu.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Plukanie silnika.
Autor Wiadomość
Krzysiek. 

Samochód: bylo min.Colt.Celica.Prelude.Jest Yrv.
Wysłany: 2017-08-27, 12:26   Plukanie silnika.

Witam.Uzywal ktos takiego preparatu,nie chodzi mi o ten konkretny,chodzi czy ktos plukal silnik przed wymiana oleju.Czy to ma sens,czy nie zaszkodzi silnikowi /przebieg 190tys/Teraz jezdze na dobrym syntetyku,ale wczesniej,podejrzewam jezdzil na byle czym.http://allegro.pl/valvoline-engine-flush-plukanka-do-silnika-swiezy-i5851894447.html

pskon 

Samochód: Applause II
Wysłany: 2017-08-27, 13:25   

Witaj, mój Applause ma już ponad 200 tys, poprzedni właściciel wymieniał olej 2 razy w roku 10w40, w tej chwili olej jest czyściutki. Na następną wymianę już kupiłem płukankę od Valvo i olej 5w40 też od Valvo.
Moim zdaniem możesz śmiało lać płukankę, tym bardziej, że jeździsz już na syntetyku, który już dobrze wypłukał Twój silnik, gadanie o tym że płukanka wypłucze nagary albo rozszczelni silnik to legendy z czasów fiatów 125p, chyba że Twój silnik jest w agonalnym stanie to nie polecam płukać go, tylko naprawić.
Co ciekawe można nawet zastosować zwykłą naftę oświetleniową, która jest znacznie tańsza, popularne płukanki mają w swojej zawartości około 90-95% nafty.

Krzysiek. 

Wysłany: 2017-08-27, 15:50   

Silnik w stanie srednim chyba.Jezdzil wczesniej na gazie.To mu nie sluzylo.Troszke bierze olej,kiedys mam zamiar sie tym zajac,poki co pilnuje stanu oleju i smigam bezawaryjnie,takze w trasy,zaliczyl w ciagu pol roku trzy oscienne kraje.A plukanke zrobie przy najblizszej wymianie.Zobaczymy efekty.

Krzysiek. 

Wysłany: 2017-09-02, 14:25   

Dzisiaj zrobiona plukanka i olej.Zobaczymy czy beda jakies efekty,oby byly tylko pozytywne.

Krzysiek. 

Wysłany: 2017-09-02, 17:04   

Pierwsze efekty plukania,na zimnym silniku slychac bylo metaliczny dzwiek,zawory lub cos takiego,to wlasciwie ustalo.

pskon 

Samochód: Applause II
Wysłany: 2017-09-02, 17:30   

Pewnie po płukance świeży olej trochę szybciej dociera do góry silnika i wszystkich zakamarków, wątpię aby pojawiły się jakieś negatywne skutki płukania. :-)

Krzysiek. 

Wysłany: 2017-09-04, 06:19   

To sa moje subiektywne odczucia ale wydaje mi sie ze po plukaniu ciszej pracuje i lepiej sie zbiera,szczegolnie tak od 70km/h w gore.

rez.edy 

Samochód: Terios J2
Wysłany: 2019-04-14, 14:50   

Robiłem płukankę już w sumie 4 razy (2 razy po dwie płukanki pod rząd).
Za pierwszym razem (w lutym) po obu płukankach olej był czarny (niestety nie zrobiłem wtedy zdjęć).
Postanowiłem pojeździć trochę i zrobić powtórkę. Po 2 miesiącach i 1600 kilometrach zrobiłem kolejne 2 płukanki i oto efekt:

Silnik (3SZVE) chodzi ciszej, bardziej miękko, nie postukuje już na zimnym - ewidentnie napinacz łańcucha odzyskał sprawność. Nic się nie rozciekło więc spokojnie polecam.
Skoro silniki Daihatsu lubią chodzić na oleju takim jak fabryka przewidziała (syntetyk np 5w30) a poporzedni właściciele mogli zalać jakimś mineralnym klajstrem typu 15w40 - to warto przepłukać przed wlaniem docelowego.
był:
Dai Sirion M3 4WD A/T i wiele innych.

Odpowiedz do tematu